Elu koos Jumalaga

Oled sa märganud, et see, mida sa välja ütled, see sinu elus ka juhtub!

Mulle meenub lugu ühe mu hea tuttavaga, kellega ma aegajalt kokku juhtusin ja teatud aja jooksul tema elus asjad muutusid. Alguses halvemaks, siis veel halvemaks ja lõpuks paremaks. Kui me kokku saime, siis ta alati rääkis väga negatiivselt oma elust. Paar korda ma lihtsalt kuulasin teda, kuni lõpuks mõtlesin, et pean ikka tähelepanu sellele pöörama. Kas teate ta ise ei olnud seda märganudki kui palju ta halvasti oma elust ja enda kohta räägib.

Ka piibelt ütleb väga selgelt: Õpetusõnad 18:21 Surm ja elu on keele võimuses, ja kes seda armastab, saab süüa selle vilja!. Järelikult on meie sõnadel väga suur mõju!

Ma julgustasin oma tuttavat enda sõnu muutma. Täna on tema elu muutunud täielikult ja need esimesed muutused olid näha väga ruttu!

Kas sa oled sellele mõelnud, kui palju ja mida sa räägib? Oled sa mõelnud, et meie keel on küll väikene, aga ta toimib meie elus nagu laeva tüür, millega saab laeva suunda keerata! Tüür on ise küll pisikene, aga tema tööülesanne on oluline ja suur. Kui palju meie suusõnad tegelikult mõjutavad meie elu? See on väga oluline!

Selle aluseks ei ole eneseabi raamatud, vaid piibel Jumala sõnaga, mis ütleb, et peame oma keelt kontrollima. Jakoobuse 3:5 Nõnda on ka keel pisuke liige ja kiitleb suurist asjust. Vaata, kui pisuke tuli süütab suure metsa!

Kui keegi meid pahandab ja me tahame öelda halvasti, siis enne, kui seda teeme oleks tark peatuda. Sest kõik see halb mida ütleme, tuleb meie enda ellu.

Kui inimene on haige, siis kuulake kui palju ta oma haigusest räägib! Kui on rasked olukorrad, kas me siis kirume nende keskel või otsime ülesse selle hea mis selles on!

Me saame palju ära teha oma suusõnadega ja sellel on suur jõud!

Kui sa veel ei usu, siis proovi seda oma elus ja sa hakkad häid muutusi nägema. Kui halb sõna tuleb keele peale, siis võta see kinni, enne kui see suust lendu saab! Proovi ja vaata mis juhtub! Ma luban sulle, et su elu hakkab muutuma! Jumal on andnud meile tarkuse olla oma suu valvur ja seda peame me võtma väga tõsiselt! Lase oma elul muutuda!

Õpetusõnad 21:23 Kes valvab oma suud ja keelt, hoiab oma hinge hädade eest!