Elu koos Jumalaga

Inimesed mõtlevad tihti, et Jumalat uskuda on raske. Nad arvavad, et seda suudavad ainult erilised inimesed. Aga tegelikult oleme kõik võimelised uskuma.
Me ju usume, mida naaber räägib või õpetaja koolis või mida ajakirjanik kirjutab. Võime uskuda on meile juba sünnist antud, sest lastena oleme väga „usklikud“ oma vanemate suhtes.
Mida usaldusväärsem on keegi meile, seda rohkem me saame teda – tema juttu – uskuda.

Ka Jumalat saame julgesti usaldada, sest Tema ei valeta kunagi. See oleks Tema loomuse vastane. Iga asi, mida Ta oma sõnas – Piiblis – on meile öelnud , on tõde ja Ta teeb seda, mida on tõotanud.
Piibel defineeefib usku kirjas heebrealastele 11:1 – Usk on kindel usaldus selle vastu, mida me ootame ja kindel veendumus asjades, mida veel ei näe. 
Seega on usk usaldus ja veendumus.

Mõni inimene ei pea oma sõna ja ta pole usaldusväärne. Teine jälle on sõnapidaja ja me saame tema sõnadele toetuda. Olgu inimestega kuidas on, aga Jumalat saame alati usaldada, et Ta peab oma sõna.
Teine osa uskumises on veendumus selles, mida veel näha pole. Iga asi ei juhtu sekundi või minuti pealt ning meil peab olema kannatlikkust, et oodata.

Kunagi GSM mobiiltelefonide algusaegadel üks Taani pastor lubas mulle saata täiesti uue telefoni. Ootasin nädala, siis teise, aga mobiili polnud veel kusagil näha. Olin sõprade ees „uhkustanud“, et mul on uus mobla.
Olin juba täiesti loobumas ja arvasin, et ju siis ei saanud Taanist seda saata või ei pidanud see taanlane oma sõna, kui tuli postkasti teade, et mulle oli postkontoris pakk. Järgi minnes oli seal muidugi uus mobiiltelefon. Jumal näitas mulle selle läbi, et kui juba inimene lubas midagi ja tegigi seda, siis palju enam Tema. Aga nii nagu selle telefoni puhul, tuleb meil ka Jumala tõotusi mõnikord kauem oodata ja mitte kaotada oma usku. Nagu see taanlanegi, saadab Jumalgi meile paki teele, aga sõltuvalt olukorrast läheb rohkem või vähem aega, et saadetu meieni jõuaks.
Teine asi, mida Jumal mulle selle loo kaudu õpetas, oli see, et saame uskuda, mida lubati või tõotati. Taani pastor ei lubanud mulle luksautot või uut maja. Ta lubas, mida tal oli. Ka Jumalat uskudes peame leidma, mida Ta oma Sõnas on meile lubanud anda. Kui me himustame midagi muud, siis ei tasu meil seda Tema käest paluda ega uskuda.
Lähedasi on meil lihtne usaldada – uskuda nende juttu. Selleks, et Jumalat oleks lihtsam uskuda, tuleb saada Temaga lähedaseks.
Mida rohkem me Teda tunneme, seda suurema julgusega ja kindlama veendumusega me Teda usume.